Dotacje i dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych

logo_moj_prad_lo

Program "Mój Prąd"

Od września wystartował ogólnopolski program wsparcia energetyki prosumenckiej w segmencie mikroinstalacji fotowoltaicznych „Mój Prąd”. Co to znaczy dla Ciebie ? Możesz uzyskać do 50% środków na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy od 2kW do 10kW. Maksymalna kwota do zdobycia to aż 5000 zł ! Wybierz Małopolską Energię Sp. z o.o. a my pomożemy zdobyć Ci dotację oraz zamontujemy Twoją Elektrownię Słoneczną zgodnie z najwyższymi standardami !

Cel programu

Program ma na celu zwiększenie pozyskiwania energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski.

 

Budżet

Na dofinansowanie inwestycji przeznaczono 1 miliard złotych, co przekłada się na 200 tysięcy dofinansowanych instalacji PV.

 

Dla kogo ?

Program skierowany jest do osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną dla własnych potrzeb, mają zawartą kompleksową umowę na mikroinstalację elektrowni słonecznej, wprowadzającą energię do sieci energii elektrycznej i rozpoczęli inwestycję po 23 lipca 2019 roku.

 

Sposób dofinansowania

Dofinansowanie realizowane jest w formie dotacji do 50% kosztów mikroinstalacji fotowoltaicznej, nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

 

Terminy

Termin pierwszego naboru wniosków trwa od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

Kolejny nabór planowany początkiem 2020 roku.